JAK ZORGANIZOWAĆ SALONIK TELEWIZYJNY
JAK ZORGANIZOWAĆ SALONIK TELEWIZYJNY

JAK ZORGANIZOWAĆ SALONIK TELEWIZYJNY

Opublikowany

Dobry film, muzyka a nawet gra na konsoli to dla wielu osób źródło dobrych emocji i doskonały sposób na relaks. Z ekspertem sieci salonów Agata podpowiadamy jak i gdzie wyeksponować telewizor. 

Telewizor jest ważnym elementem aranżacji salonu, a jeśli dodatkowo jest to sprzęt wysokiej klasy, to z pewnością dodaje elegancji i prestiżu. Na kącik RTV najlepiej nadają się miejsca z niewielką ilością światła dziennego lub z możliwością mocnego przyciemnienia okien. W salonach z dużymi oknami warto zadbać więc o rolety z grubszego materiału. Nie umieszczajmy telewizora zbyt blisko kaloryferów i kominków ponieważ te źródła ciepła mogą negatywnie wpłynąć na stan techniczny sprzętu. Nie wskazane jest także wieszanie go na ścianie, która jest w przejściu między pomieszczeniami. Częste przechodzenie domowników przed ekranem lub tuż obok nie pozwala skupić uwagi i odbiera przyjemność z oglądania.

Jeśli chcemy wyeksponować telewizor możemy pomalować na inny kolor ścianę, na której wisi lub umieścić go w większej wnęce z dodatkowym podświetleniem. Z kolei odciągnięcie uwagi od dużego ekranu uzyskamy wieszając na sąsiedniej ścianie duży obraz lub lustro. Zapewni to wizualną równowagę w tej przestrzeni – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert sieci salonów Agata.

Multimedia w epicentrum
Współczesne telewizory przypominają płaskorzeźbę, obraz, a niektóre modele nawet lustro. Nowoczesny design ekranu w połączeniu ze stylową zabudową półek i szafek na wysoki połysk, spowodują, że ekran stanie się epicentrum całego salonu.
 
W salonach sieci Agata dostępne są nowe zestawy: TV SEK (cena: 699 zł) oraz TV MEZEK (cena: 599 zł). Oba stanowią zintegrowany system szafek i półek z delikatnym podświetleniem LED’owym oraz specjalną przestrzenią do powieszenia dużego ekranu. Są jak stylowa i funkcjonalna rama do multimedialnego obrazu. Wielość półek i szafek w tych zestawach pozwala ukryć za lakierowanymi frontami dekoder, kino domowe, konsolę do gier i wiele innych akcesoriów niezbędnych w saloniku telewizyjnym – dodaje ekspert sieci salonów Agata

Wypoczynek z funkcją relaksu
Ważnym elementem każdego kącika RTV jest komfortowy zestaw mebli wypoczynkowych. Jeśli spędzamy dużo czasu przed telewizorem warto rozważyć zakup mebli z funkcją relaksu. Siedziska oraz oparcia w tego typu sofach, narożnikach i fotelach wyposażone są w możliwość płynnej regulacji nachylenia oparcia oraz wysuwany podnóżek. W wielu modelach odbywa się to elektronicznie i wystarczy przytrzymać przycisk, by ustawić siedzisko w dowolnej pozycji półleżącej lub nawet leżącej. Meble z funkcją relaksu często mają też podstawki na napoje, schowki na płyty i zapewniają dostęp do nowoczesnych technologii. Istnieją modele wyposażone w odtwarzacze MP3, głośniki i gniazda do smartfonów.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Agata_Loft__2_.jpg

grafika | 9,4 MB

Pobierz
SEK.jpg

grafika | 2,43 MB

Pobierz
Mezek.jpg

grafika | 2,27 MB

Pobierz
Mueble_TV_150.jpg

grafika | 3,49 MB

Pobierz
Zdj_cie_aran_acyjne__Alcano_001_RGB_good_res.jpg

grafika | 1,28 MB

Pobierz
Mueble_TV_100.jpg

grafika | 3,57 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.