5 SPOSOBÓW JAK ZMIENIĆ WYSTRÓJ SALONU W JEDEN DZIEŃ 
5 SPOSOBÓW JAK ZMIENIĆ WYSTRÓJ SALONU W JEDEN DZIEŃ 

5 SPOSOBÓW JAK ZMIENIĆ WYSTRÓJ SALONU W JEDEN DZIEŃ 

Opublikowany

Po kilku latach użytkowania mebli w salonie większość z nas zaczyna odczuwać potrzebę zmian. Jednak żeby poprawić oblicze salonu, nie trzeba od razu wymieniać mebli na nowe. Przedstawiamy 5 szybkich trików aranżacyjnych, dzięki którym w jeden dzień odświeżymy aranżację salonu. 

Do zmiany wystroju w salonie może wystarczyć kilka dobrze dobranych dodatków aranżacyjnych lub małe przemeblowanie. W taki sposób można nadać wnętrzu drugie życie bez konieczności gruntownego remontu. Drobne zmiany mogą odświeżyć wizerunek nawet tych mebli, które zdążyły już opatrzyć się wszystkim domownikom.

1. Wzorzysty dywan
Jeśli dywan w naszym salonie ma już kilka lat, to jego wymiana będzie dobrym początkiem zmian w wystroju salonu. Duże dywany w stonowanych kolorach brązu lub beżu, które dawniej były modne, straciły już na atrakcyjności. Dziś coraz większą popularnością cieszą się mniejsze modele o odważniejszych barwach lub ciekawym wzornictwie.

Wzorzyste dywany najlepiej pasują do sof i narożników z jednolitą kolorystycznie tapicerką. Rodzaj dobranego wzoru też jest istotny – spokojne paski, fale czy kratki sprawdzą się bardziej klasycznych wnętrzach, natomiast mniej symetryczne wzory to dobra propozycja do nowocześnie urządzonych salonów – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata.

2. Kolorowe poduszki
Żeby poprawić wygląd sofy, nie musimy od razu rozglądać się za nowym meblem. Wcześniej warto spróbować poprawić jej wizerunek różnymi dodatkami tekstylnymi. Kilka kolorowych poduszek nie tylko zmieni oblicze samej sofy, lecz także odświeży aranżację całego salonu. Ułożenie poduszek możemy modyfikować w zależności od nastroju albo pory roku. Nawet swobodnie porozrzucane na sofie wprowadzą do wnętrza ożywczy, nowoczesny koloryt. Jeśli nasza sofa jest biała, szara, czarna lub beżowa, poduszki w żywych kolorach, np. czerwieni, żółci czy błękitu, zmienią jej wizerunek nie do poznania.

3. Modne zasłony
Zasłony nie muszą kojarzyć się wyłącznie z klasycznie urządzonymi wnętrzami. Pamiętajmy, że ta dekoracja powinna współgrać stylistycznie z pozostałymi dodatkami tekstylnymi. Zasłony w salonie mogą posiadać podobny wzór jak poduszki lub kolor zbliżony do tapicerki mebli wypoczynkowych.

Jeśli widok z okna naszego salonu nie jest zbyt atrakcyjny, powinniśmy wybrać zasłony o żywych kolorach i atrakcyjnym wzornictwie. Wówczas nasi goście bardziej skupią uwagę na tym dodatku niż na przestrzeni za oknem. Jeśli chcemy uzyskać efekt odwrotny, tkaniny o spokojnych kolorach lub transparentne wzory pomogą wyeksponować piękny widok z okna naszego salonu – zauważa ekspert z sieci salonów Agata.

4. Nowa lampa
Strefę wypoczynku w salonie wyznacza nie tylko sofa, lecz także rodzaj oświetlenia, który znajduje się w jej pobliżu. Żyrandol, lampa sufitowa czy plafon oświetlają salon równomiernie. Lampa stojąca pozwala subtelnie wyznaczyć przestrzeń relaksu światłem o mniejszym natężeniu i cieplejszej barwie. Nowoczesne lampy miewają bardzo futurystyczne kształty i wzory. Ptaki, sople, okręgi, bryły geometryczne lub nieforemne kinkiety – to tylko kilka pomysłowych propozycji. Najprościej jest wymienić sam abażur, dopasowując go do kolorów pór roku. Modele wełniane ocieplą wnętrze na jesień, a do klimatu wiosny będą pasować bardziej przewiewne tkaniny.

5. Przemeblowanie
Zmiana układu mebli to w teorii jeden z najprostszych sposobów na odświeżenie wystroju salonu. Jedne wnętrza są bardziej podatne na modyfikacje, inne - mniej, jak np. salony o małym metrażu lub mniej typowym układzie ścian. Jednak zawsze warto spróbować, tym bardziej, że zawsze możemy wrócić do pierwotnej wersji.

Przed przemeblowaniem możemy zapytać o radę kogoś z zewnątrz. Świeże spojrzenie na wystrój salonu jest bardzo pomocne, kiedy szukamy nowych inspiracji – nasze przyzwyczajenia często hamują nas przed odważniejszymi zmianami. Czasem wystarczy drobne przemeblowanie, np. przesunięcie na środek pokoju kanapy zamiast stołu, żeby poczuć się w salonie lepiej – dodaje ekspert z sieci salonów Agata.

Zmieniając aranżację salonu, warto wziąć pod uwagę zmiany, jakie obserwujemy w swoim trybie życia na przestrzeni roku, np. latem częściej korzystamy z balkonu, wiec zróbmy więcej miejsca wokół wejścia. Zima to czas, kiedy rzadko otwieramy okna, więc nawet jeśli sofa lub komoda zastawią nam dostęp do okna, nie będzie to dużym kłopotem.
 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

lampa_cande.jpg

grafika | 4,96 KB

Pobierz
kwiat_sztuczny_bukiet.jpg

grafika | 7,22 KB

Pobierz
20151209_083139_cc_77_21.jpg

grafika | 26,5 KB

Pobierz
20160608_121303_0t5a2543.jpg

grafika | 16,5 KB

Pobierz
wazon_eos_ma_y.jpg

grafika | 4,98 KB

Pobierz
Loren_BOK.JPG

grafika | 3,57 MB

Pobierz
city013.jpg

grafika | 391 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.