4 jesienne trendy w aranżacji wnętrz na każdą kieszeń!
4 jesienne trendy w aranżacji wnętrz na każdą kieszeń!

4 jesienne trendy w aranżacji wnętrz na każdą kieszeń!

Opublikowany

Wraz z porami roku zmienia się nie tylko pogoda i adekwatnie do niej nasz strój, ale również trendy w aranżacji wnętrz. Jesień zapewnia bogatą paletę barw oraz nowe inspiracje i pomysły na metamorfozy w czterech kątach. Co jest modne tej jesieni? Sprawdźcie sami!

1. Szmaragdowa zieleń i ciepłe kolory

Jesień, mimo wszechobecnego chłodu, wciąż najczęściej kojarzy się z ciepłymi barwami – żółtym, pomarańczowym czy czerwonym. Przede wszystkim jednak, myśląc o jesieni, przed oczami pojawia się kolor złocistych liści, spadających z drzew. Zmiany pór roku powinny znajdować swoje odzwierciedlenie nie tylko w naszej szafie, ale też w stylizacji wnętrz u osób ceniących sobie estetykę i życie w zgodzie z rytmem wyznaczanym przez przyrodę.

W tym sezonie styliści na nowo odkrywają szmaragdową zieleń, łącząc ją ze złocistymi odcieniami. Dzięki takiej drobnej zmianie można uzyskać spektakularne efekty – odrobina chłodu wkradająca się do przytulnej sypialni całkowicie odmieni jej wygląd, dodając prawdziwie jesiennego nastroju, idealnego do długich wieczorów przy gorącej czekoladzie i dobrej książce

Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata

Agata SA_Aranżacja jesienna.jpgAgata SA_Aranżacja jesienna 2.jpg
Agata SA_Lampa wisząca Vista.pngAgata SA_Dywanik Fake Fur.jpgAgata SA_Obraz Make your dream happen.jpgAgata SA_Poszewka dekoracyjna.jpgAgata SA_Poduszka dekoracyjna.jpgAgata SA_Lampa podłogowa Antenne.JPGAgata SA_Obraz Złoty Ananas.jpgAgata SA_Koc Triangle Sherpa.jpgAgata SA_Osłonka dekoracyjna.JPGAgata SA_Wazon Flaxen.jpgAgata SA_Filiżanka Coffee.jpgAgata SA_Wazon ceramiczny.jpgAgata SA_Poszewka dekoracyjna 2.JPGAgata SA_Lampa stołowa Carmen.jpg

2. Dodatki miedziane i inspirowane naturą

Największym jesiennym trendem jest rosnące zainteresowanie dodatkami wykonanymi z miedzi. Ich cudowna prostota i elastyczność sprawiają, że nadają się one do każdego typu wnętrz – od miękkiego stylu rustykalnego, po surowy minimalizm skandynawski. Łącząc miedź ze szmaragdową zielenią otrzymamy nie tylko tajemniczy, jesienny klimat, ale też wyraz zazdrości w oczach naszych gości.

Bardzo popularne w sezonie jesiennym będą dodatki inspirowane naturą i stylem rustykalnym. Drewniane stoliki, ramki na zdjęcia, ozdoby do salonu czy naczynia kuchenne z pewnością zagoszczą w jesiennych aranżacjach. Warto też postawić na stole świeczki, które dodadzą blasku i wykreują odpowiedni nastrój.

Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata

Agata SA_Lampa stołowa.jpgAgata SA_Latarenka.jpgAgata SA_Ramki na zdjęcia.jpgAgata SA_Świecznik dekoracyjny.jpgAgata SA_Chlebak Prisma z deską.jpgAgata SA_Komplet trzech stolików.jpgAgata SA_Lampa widząca Antenne.jpgAgata S_Zestaw do soli i pieprzu.jpg

3. Monochromatyczny aksamit i naturalne wzornictwo

Miękki i kojarzący się z luksusem aksamit nada każdemu pomieszczeniu uroku, sprawiając że wnętrza staną się ciepłe i przytulne. Obita szmaragdowym aksamitem kanapa lub aksamitne poduszki są tej jesieni absolutnie niezbędnym dodatkiem, wspaniale komponującym się z naturalnymi i miedzianymi ozdobami.

Coraz chętniej sięga się też po monochromatyczne kolory, a pod tym aspektem żaden materiał nie przynosi tak spektakularnych rezultatów, jak aksamit. Nie trzeba od razu inwestować w najdroższe meble.

Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata

Warto zastanowić się nad wykorzystaniem motywów liści, zwierząt czy owoców, które naturalnie komponują się z ciepłą paletą barw, szmaragdową zielenią i miedzianymi dodatkami.
Agata SA_Poszewka dekoracyjna 3.jpgAgata SA_Poszewka dekoracyjna LIS.jpgAgata SA_Poszewka dekoracyjna 4.jpgAgata SA_Poszewka dekoracyjna 5.jpg

4. Harmonia

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak mocno zakorzeniona w jesiennych trendach jest potrzeba gromadzenia i przepychu, również mająca swoje odzwierciedlenie w wystroju wnętrz. Jej źródeł można upatrywać w czasach, kiedy nasi dziadkowie i pradziadkowie musieli gromadzić zapasy na zimę, przez co jesień stawała się czasem, gdy domy były wypełnione zapasami i rzeczami potencjalne przydatnymi, lecz rzadko naprawdę potrzebnymi. Dziś nie ma już potrzeby gromadzenia wielkiej ilości zapasów i powoli odchodzi się od przesycenia i przepychu, stawiając na harmonię i minimalizm.
Eksperci od wystroju wnętrz jednogłośnie podkreślają, że najważniejsze jest znalezienie złotego środka między tradycją a nowoczesnością. Zatem, chcąc zabłysnąć oryginalnością podczas jesieni, nie należy dbać o ilość, lecz stawiać na jakość poszczególnych elementów – zwłaszcza warto położyć nacisk na aspekty ekologiczne. Przebywanie w domu powinno być relaksujące i odprężające. Jesienią znika wiosenno-letni pośpiech, następuje okres nostalgicznego spokoju, który warto zapewnić sobie również dzięki dobrej aranżacji domu. 

Więcej o produktach:
https://www.agatameble.pl/Osłonka dekoracyjna
https://www.agatameble.pl/Lampa Vista
https://www.agatameble.pl/Lampa Antenne
https://www.agatameble.pl/Poszewka dekoracyjna
https://www.agatameble.pl/Poszewka Lis
https://www.agatameble.pl/Poszewka Golden
https://www.agatameble.pl/Chlebak Prisma
https://www.agatameble.pl/Lampa Carmen

O Agata SA.:
Agata S.A. to sieć wielkopowierzchniowych salonów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz w Polsce; obejmująca 22 wielkopowierzchniowe salony zlokalizowane zarówno w dużych, jak i średnich miastach w całym kraju. Agata S.A. poprzez punkty sprzedaży detalicznej i e-commerce oferuje kolekcje do pokoju dziennego, dziecięcego, sypialni, jadalni i kuchni, a także szeroką gamę produktów i akcesoriów do aranżacji wnętrz. Marka zapewnia dostęp do artykułów ponad 250 krajowych i zagranicznych producentów kilkudziesięciu marek własnych oraz szerokiego grona doradców, projektantów i ekspertów.
Więcej o Agata S.A: www.agatameble.pl

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A..jpg

grafika | 7,04 MB

Pobierz
Agata SA_Latarenka.jpg

grafika | 156 KB

Pobierz
Agata SA_Aranżacja jesienna 2.jpg

grafika | 9,86 MB

Pobierz
Agata SA_Lampa wisząca Vista.png

grafika | 125 KB

Pobierz
Agata SA_Aranżacja jesienna.jpg

grafika | 8,75 MB

Pobierz
Agata SA_Obraz Make your dream happen.jpg

grafika | 96,2 KB

Pobierz
Agata SA_Poszewka dekoracyjna.jpg

grafika | 95,1 KB

Pobierz
Agata SA_Lampa podłogowa Antenne.JPG

grafika | 56 KB

Pobierz
Agata SA_Poszewka dekoracyjna LIS.jpg

grafika | 68,4 KB

Pobierz
Agata SA_Figurka dekoracyjna.jpg

grafika | 26,6 KB

Pobierz
Agata SA_Poszewka dekoracyjna 3.jpg

grafika | 60,9 KB

Pobierz
Agata SA_Poduszka dekoracyjna.jpg

grafika | 49,6 KB

Pobierz
Agata SA_Dywanik Fake Fur.jpg

grafika | 33,4 KB

Pobierz
Agata SA_Wazon ceramiczny.jpg

grafika | 25,5 KB

Pobierz
Agata SA_Świecznik dekoracyjny.jpg

grafika | 25 KB

Pobierz
Agata SA_Poszewka dekoracyjna 5.jpg

grafika | 37,9 KB

Pobierz
Agata SA_Poszewka dekoracyjna 4.jpg

grafika | 39,3 KB

Pobierz
Agata SA_Chlebak Prisma z deską.jpg

grafika | 22,6 KB

Pobierz
Agata SA_Wazon Flaxen.jpg

grafika | 23,8 KB

Pobierz
Agata SA_Obraz Złoty Ananas.jpg

grafika | 35,9 KB

Pobierz
Agata SA_Ramki na zdjęcia.jpg

grafika | 37,2 KB

Pobierz
Agata SA_Poszewka dekoracyjna 2.JPG

grafika | 33,3 KB

Pobierz
Agata S_Zestaw do soli i pieprzu.jpg

grafika | 15,9 KB

Pobierz
Agata SA_Osłonka dekoracyjna.JPG

grafika | 35,8 KB

Pobierz
Agata SA_Komplet trzech stolików.jpg

grafika | 21,1 KB

Pobierz
Agata SA_Koc Triangle Sherpa.jpg

grafika | 25,6 KB

Pobierz
Agata SA_Lampa stołowa.jpg

grafika | 18,8 KB

Pobierz
Agata SA_Lampa stołowa Carmen.jpg

grafika | 13,4 KB

Pobierz
Agata SA_Lampa widząca Antenne.jpg

grafika | 22 KB

Pobierz
Agata SA_Filiżanka Coffee.jpg

grafika | 11,7 KB

Pobierz
Agata SA_5 jesiennych trendów w aranżacji wnętrz na każdą kieszeń!_05.10.2017.docx

docx | 392 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Świąteczne upominki do 20 złotych

temu

Chcesz obdarować kogoś świątecznym upominkiem, ale nie dysponujesz dużym budżetem? Nic straconego! Sprawdź nasze pomysły na niedrogie prezenty dostępne w sieci Salonów Agata!
3 świąteczne aranżacje od Salonów Agata

temu

Przygotowania do nadchodzących Świąt wielu z nas rozpoczyna od zmian aranżacyjnych w domu. Magiczny klimat, którym chcemy cieszyć się jak najdłużej, wprowadzamy już teraz, przed Mikołajkami. Kolorowe stroiki, figurki czy nawet choinki nieśmiało pojawiają się w naszych czterech kątach. Co zrobić, aby wnętrze zachwycało świąteczną finezją radzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A.
Wabi-Sabi – nowy trend 2018 roku!

temu

Wabi-Sabi jest określeniem japońskiej filozofii i epoki designu. Samo słowo Wabi oznacza prostotę, natomiast Sabi to piękno wynikające z upływu czasu. Jeszcze niedawno fascynacja krajem Kwitnącej Wiśni przejawiała się zamiłowaniem do sushi. Czy w 2018 roku przyjdzie czas na aranżację wnętrz?
Urządzanie jadalni: podstawowe wskazówki

temu

Kuchnia to dla wielu osób serce każdego domu. Niemniej ważną funkcję pełni również jadalnia, w której spotykają się wszyscy domownicy, aby wspólnie spędzać czas podczas posiłków. Sprawdź, na co zdaniem ekspertów Salonów Agata warto zwracać uwagę  planując tę część mieszkania czy domu. 

Salon Agata w Rumi otwarty! Weekend pełny atrakcji za nami!

W miniony weekend na mieszkańców Rumi i okolic czekała moc atrakcji i niespodzianek z okazji otwarcia nowego Salonu Agata. Nie zabrakło konkursów, upominków dla odwiedzających, słodkości i przede wszystkim – wyjątkowych promocji przygotowanych specjalnie na te dni!