Salony Agata i Zielone Mazowsze tworzą zieloną przestrzeń w Warszawie
Salony Agata i Zielone Mazowsze tworzą zieloną przestrzeń w Warszawie

Salony Agata i Zielone Mazowsze tworzą zieloną przestrzeń w Warszawie

Opublikowany

Sieć salonów Agata wprowadza przyjazne środowisku rozwiązania w przestrzeni wokół nowego sklepu na Targówku i nie tylko. W tym celu nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem Zielone Mazowsze.

Celem współpracy sieci salonów Agata i stowarzyszenia Zielone Mazowsze jest poprawa mikroklimatu i jakości powietrza. Pierwsze efekty współpracy pomiędzy polską firmą a organizacją społeczną można zaobserwować w pobliżu nowego sklepu Agata w Warszawie przy ul. Toruńskiej 118. 

W ramach zagospodarowania terenu przed salonem pojawi się wiele stref zieleni. Już teraz posadzono ponad 80 drzew i kilkadziesiąt krzewów. Ciekawym rozwiązaniem są również miejsca parkingowe. Stworzono 108 miejsc postojowych o powierzchni trawiastej, a nad częścią przygotowano pergole, które będą porośnięte zielonymi pnączami. Oprócz walorów ekologicznych, stworzy to naturalną ochronę przed słońcem w miesiącach letnich. Ponad 2000 m2 elewacji salonu oraz znajdujący się w pobliżu zbiornik wody przeciwpożarowej będą porośnięte przez bluszcz. Zieleń pomoże poszerzyć przestrzeń życiową dla zwierząt, dlatego na jednej ze ścian sklepu oraz na zbiorniku wody przeciwpożarowej zostały umieszczone budki lęgowe dla ptaków, a przy samym salonie trzy poidełka. W pobliżu zbiornika ustawione są również ławki, które będą osłonięte pergolami z zielenią. Istotnym elementem wspierającym ekologię są także specjalnie stworzone miejsca do parkowania dla rowerzystów oraz stanowisko do naprawy rowerów. Łączny koszt tych inwestycji to ponad milion złotych.
 
Zielone Mazowsze
Stowarzyszenie Zielone Mazowsze powstało w 1994 r. Jest niezależną organizacją ekologiczną, która dąży do poprawy jakości życia mieszkańców Warszawy i Mazowsza. Nieodpłatna współpraca stowarzyszenia z siecią Agata, poza udziałem w projektowaniu zagospodarowania terenu sklepu na Targówku, obejmuje dążenie do poprawy stanu zieleni przyulicznej na wybranych ulicach Warszawy. Do tej pory w Śródmieściu oraz na Pradze Północ zostało posadzonych ponad 80 drzew.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Salon_Agata_Warszawa_Targ_wek.jpg

|

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.